Afbeelding

Edegem gaf voorbeeld in strijd tegen zwerfvuil

Nieuws

EDEGEM – Half oktober vond in Edegem de actie ‘10 Minutes a Day’ plaats. Edegems burgemeester Koen Metsu (N-VA), enkele klassen van de lagere school, middenstanders en gemeentepersoneel ruimden in het centrum van de gemeente gedurende tien minuten zwerfvuil op. Initiatiefnemer is Jean-Paul Meus, ondernemer en CEO van het kerstdecoratiebedrijf Goodwill in Kontich.

Elke dag trekt bedrijfsleider Jean-Paul Meus tien minuten de straat op om zwerfvuil op te ruimen. Hij werd hiertoe ‘moreel’ aangezet tijdens zijn bezoek aan het Indonesische Bali, waar hij werd geconfronteerd met de enorme vervuiling van de prachtige stranden. ‘Ik moest daaraan iets doen. In plaats van te genieten van zon, zee en strand, heb ik twaalf dagen het strand schoongemaakt. Sindsdien is zwerfvuil ruimen een dagelijkse meditatie geworden die ervoor zorgt dat mijn geest scherp blijft om bewuster en duurzamer te leven.’ Metsu: ‘Jean-Paul Meus contacteerde me met het voorstel en ik was meteen enthousiast. Onze gemeentediensten besteden ook in Edegem heel wat tijd aan het opruimen van zwerfvuil. Tijd, geld én mankracht die naar andere onderhoudswerken in onze gemeente zouden kunnen gaan. De idee van Jean-Paul is dus erg waardevol. Als iedereen die bekommerd is over de toekomst van onze planeet tien minuten per dag kon besteden aan de opruiming van onze straten zou dat een enorm verschil maken. Daarnaast zal de actie er hopelijk ook toe aanzetten om geen afval te laten rondslingeren. Vuil dat je niet laat rondzwerven, moet ook niemand opruimen. Dat is waar duurzaamheid om draait. Ik hoop dat de actie niet alleen collega-burgemeesters kan inspireren, maar ook bedrijfsleiders, ouders, onze talrijke verenigingen en iedereen die een leeg blikje of papiertje op straat ziet liggen.’ EM